Ten niepozorny sensor z serii Tradfrii pozwała automatycznie włączyć lub wyłączyć oświetlenie. Wykrywa ruch i już po 3 minutach sam wyłącza sparowane źródła światła. Mały, bezprzewodowy czujnik ruchu działa z IKEA Home Smart oraz z systemem ZigBee. Do czujnika ruchu Tradfri możemy podłączyć maksymalnie 10 źródeł oświetlenia. Mamy możliwość ustawić dwa rodzaje jasności – 30% lub 100%. Ustawienie rodzaju jasności dotyczy wszystkich razem podłączonych żarówek. Czujnik ruchu IKEA jest dostępny w przystępnej cenie. Jest to jeden z mało skomplikowanych urządzeń. Nie posiada zbyt rozbudowanego systemu zarządzania oświetleniem i jest bardzo prosty w montażu i obsłudze. Wystarczy włożyć baterie z kompletu do sensora, sparować go z żarówkami i ustawić w odpowiednim miejscu. Sensor Tradfri można przyczepić do ściany za pomocą załączonej naklejki. Nie wyżej niż 2m. Tak jak większość produktów z serii Tradfri jego zasięg to 10m w danym pomieszczeniu. Zasięg reakcji ruchu jest do 5m. System ma opcje ustawienia trybu dziennego oraz nocnego. Do sensora Tradfri możemy podłączyć tylko inteligentne żarówki. Przykładowymi smart żarówkami które bez problemu działają z Sensorem Tradfri to żarówki inteligentne LED GU10 i E27. Zwykłe żarówki nie zadziałają nam z sensorem. Dla bardziej wymagających sensor ruchu IKEA daje możliwość połączenia ze sterownikiem Tradfri. Bez problemu możemy go wykorzystać także w przestrzeniach łazienkowych. Jest odporny na podwyższoną wilgotność, ale nie jest wodoodporny. Aby zresetować czujnik Tradfri trzeba wcisnąć przycisk parowania czterokrotnie w ciągu 5 sekund.
Smart kontrola lodówki i zapasów – przegląd możliwości 2022 Nie raz, nie dwa każdemu zdarzyło się wyrzucać przeterminowane jedzenie z lodówki. Czasami są …
Smartwatch Skagen Falster 6 gen. Wear OS 3.0 i asystenci głosowi Smartwatch Skagen Falster 6 gen. niedawno miał swoja premie i jest jednym z niewielu …
Koniec współpracy dwóch znanych asystentów głosowych Większość producentów inteligentnych domów stworzyła własne ekosystemy. Z reguły urządzenia działają we własnym ekosystemie …